6. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri, 13 Aralık’a kadar İzmir’de

Bu yıl “Algısal Farklılaşma” temasıyla düzenlenen Uluslararası EgeArt Sanat Günleri, 26 ülkeden sanatçının yer aldığı etkileyici programıyla 13 Aralık’a kadar İzmir’de 16 farklı noktada ziyaretçileri bekliyor!Mayıs 2015 itibari ile EFFE – Europe for Festivals’a (Avrupa Festivaller Birliği) kabul edilen Uluslararası EgeArt Sanat Günleri, bu yıl 26 ülkeden 50 sanatçıyı ve 2000’den fazla eseri ağırlıyor. 4 Aralık – 13 Aralık tarihleri arasında İzmir’deki farklı kültür noktalarında sergilenecek eserlerin yanısıra 24 üniversitenin güzel sanatlar fakülteleri, eğitim fakülteleri ve yüksekokullarından akademisyenler “Sanatsal Çözümlere Akademik Yaklaşımlar” isimli sergi ile bir araya gelecek.

Ayrıca bu yıl Uluslararası EgeArt Sanat Günleri kapsamında Türk resim sanatına yaptığı katkılar nedeniyle Seyhun Topuz’a Onur Ödülü verilecek. 7 Aralık günü saat 10:00’da, dünyada çağdaş sanatın en önemli figürlerinden Sarkis’le bir söyleşinin gerçekleşeceğini de hatırlatalım!

Birçok serginin, performansın, konserin ve gösterimin gerçekleşeceği EgeArt Sanat Günleri ve programı hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.