90'lara giden bir zaman makinesi niteliğindeki ''Dope''dan nefis bir fragman!

Şu an zamanda geri gitme şansı verilse, büyük bir çoğunluk şüphesiz 90’lara geri dönmeyi tercih eder. Henüz bu konuyla ilgili bir gelişme olmadığına göre, şimdilik Rick Famuyiwa’nın Dope filmiyle idare edebilirsiniz.

Bu sene ilk kez Sundance Film Festivali’nde gösterilen Dope,  trailer’ından anlaşıldığına göre kusursuz işlenmiş (en azından ) bir 90’lar filmi. Filmin trailer’ını alışılmış tarzların dışında, kendine özgü bir methodla hazırlayan Famuyiwa, “Genelde trailer izlediğinizde, filmden görüntüler görürsünüz. Biz burada filmden değil, filmin içinde işlediğimiz kültüre dair detaylar paylaştık. İzleyenlere ‘bu nasıl bir film?’  demesini istedim.” açıklamasını yaptı.

Hip-hop kültürünün hakim olduğu Inglewood (Kaliforniya) kasabasında geçen trailer’da, 90’lara dair birçok detaya rastlamak mümkün. Shameik Moore’un canlandırdığı “Malcolm” karakterinin, üniversiteye hazırlanırken başından geçenleri izlemek için yazı beklemek gerekiyor. Filmde, Moore’a ayrıca Zoe Kravitz ve Blake Anderson da eşlik ediyor.

8-bit oyunların filmin içinden görüntülerle birleştiği ve Mc Hammer’ın ara ara izleyenlere eşlik ettiği Dope filminin trailer’ını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.