90’ların kült aksiyonu “Face/Off” yeniden çekilecek

Paramount Pictures, John Travolta ve Nicolas Cage‘in kariyerlerinin zirvelerinde olduğu 90’larda başrollerini paylaştıkları John Woo imzalı meşhur aksiyon filmi Face/Off ‘u yeniden beyazperdeye uyarlamaya hazırlanıyor.

1997 yapımı orijinal Face/Off, sosyopat bir teröriste karşı içinde büyük bir nefret barındıran FBI ajanının birbirleriyle yüz değiştirmesi sonucu başlayan soluksuz bir intikam hikâyesini konu ediniyordu. Çılgın ve sıra dışı senaryosuyla 90’larda fırtına gibi esen Face/Off, bir seri haline gelmemesine rağmen nefes kesen yavaş çekim sahneler ve akıllara kazınan çatışma sekanslarıyla hâlâ bazı aksiyon severler için başucu filmi niteliğinde. Film vizyona girdiği sene yaklaşık 250 milyon dolarlık gişe başarısını, görsel efekt dalında Oscar adaylığıyla taçlandırmıştı.

Kabul edelim ki 22 yılın ardından bile bu pozisyonlardaki iki oyuncunun birbirinin yerine geçme fikri en az 1997’de olduğu kadar kulağa cazip gelebilir. Şayet bu reboot da tutarsa, Paramount, Mission: Impossible serisinden ve 26 Haziran 2020’de gelecek Top Gun: Maverick’ten sonra arşivinden başka filmleri de yeniden hayata döndürebilir.

Face/Off’un yeniden çevirimiyle ilgili şimdilik net olan tek bilgi, senaryosunun 22 Jump Street, The Cloverfield Paradox ve gelecek yıl vizyona girecek Sonic the Hedgehog’un senaristi Oren Uziel’e emanet olduğu. Travolta ve Cage’in yerine hangi oyuncuların yer alacağı, yönetmeni veya vizyon tarihiyle ilgili henüz bir açıklama yok.

Yazı: Deniz Atakan Gürbüz