Nicolas Cage’li korku filmi “Mandy”den fragman

Beyond The Black Rainbow’un yönetmeni Panos Cosmatos’un sekiz yıllık aranın ardından çektiği korku filmi Mandy’den fazlasıyla merak uyandıran bir fragman yayınlandı.

Galasını geçtiğimiz aylarda Sundance Film Festival’da yapan film, bir tarikat tarafından kaçırılan eşini bulmaya çalışan ve dolayısıyla söz konusu tarikatı da kendine hedef alan Red isimli karakterin bol kanlı macerasını beyazperdeye taşıyacak olan Mandy’nin başrolünde Nicolas Cage yer alıyor. Sundance’ten topladığı övgülerle dikkatleri üzerine çeken Mandy’nin oyuncu kadrosunda Andrea Riseborough, Bill Duke ve Ned Denny gibi isimler de bulunuyor. 1983 yılında geçen filmde bir hayli gözü dönmüş bir şekilde göreceğimiz Red karakterinin, korku sinemasının kült karakterleri arasında yerini alacağı iddiaları da film için heyecan ve merak unsurlarını artıran detayların başında geliyor.

Henüz Türkiye’deki vizyon tarihi belli olmayan filmin ABD’de gösterime gireceği tarih 14 Eylül. Müzikleri geçtiğimiz şubat ayında hayatını kaybeden besteci Jóhann Jóhannsson imzası taşıyan ve yapımcı kadrosunda Elijah Wood’un da yer aldığı Mandy’nin fragmanı aşağıdaki bağlantıda.