Brandon Cronenberg’in bilim kurgu ve gerilim harmanı: “Possessor”

Kanadalı sinemacı David Cronenberg’in oğlu Brandon Cronenberg’in ilk uzun metrajı Antiviral, prömiyerini 2012’de Cannes’da yapmıştı. Babası gibi Brandon da seyircide korku ve dehşet uyandırmayı seviyor. Christopher Abbott ve Andrea Riseborough da dâhil olmak üzere büyük bir bağımsız oyuncu kadrosuyla çalışan Cronenberg’in kanlı fütüristik gerilimi Possessor, prömiyerini 2020 Sundance Film Festivali’nde yaptı. Filmden paylaşılan sıra dışı fragman aşağıda.

Peki Possessor ne hakkında?

Tasya Vos (Andrea Riseborough), diğer insanların bedenlerinde yaşamak için beyin implantı teknolojisini kullanan ve insanları çalıştığı şirket yararına suikast yapmaya iten bir ajandır. Tasya’nın bu süreçte yaşadıkları, onu derinden etkiler ve zihinsel gerginliği artıkça kontrolünü kaybetmeye başlar. Kısa bir süre sonra Tasya bir adamın zihninde sıkışıp kalır ve bu onun kimliğini yok etme tehlikesi taşımaktadır.

Brandon Cronenberg, yeni neslin dikkat çeken sinemacılarından biri. Antiviral’la Toronto’da Kanada’nın En İyi Uzun Metraj Filmi ödülünü kazanan yönetmen, Possessor’la geçtiğimiz ocak ayında Park City’de Büyük Jüri Ödülü’ne layık görüldü. Amerika’da 9 Ekim’de vizyona girecek olan filmin oyuncu kadrosunda da Rossif Sutherland, Tuppence Middleton, Sean Bean ve Jennifer Jason Leigh gibi isimler var. Filmin Türkiye’deki vizyon tarihi henüz belli değil.

Yazı: Ezgi Karaarslan