95 LEGO droid’den oluşan “Star Wars” orkestrasını dinlediniz mi?

LOOK MUM NO COMPUTER projesiyle akıllara zarar programlamalar ve robotik enstrümanlar yapan Sam Battle’ın son numarası Star Wars tema müziğini çalan devasa droid orkestrası oldu.

Her yeni Star Wars filmi öncesinde olduğu gibi bir kez daha markalar, bu fırtınadan nasıl faydalanacağının yollarını arıyor. Uzun zamandır Star Wars evreniyle iç içe olan ve birçok özel setin yanı sıra animasyon filmler de yayınlayan LEGO, müzik dünyasının dikkat çeken mucitlerinden biriyle yaptığı iş birliğiyle sağlam bir hamlenin peşinde.

Star Wars LEGO setlerinden toplanmış 95 droid’i bir araya getiren Battle, müzisyenlerine çello ve ksilofon gibi enstrümanlar atamış. Daha önce de farklı robotik orkestralardan dinlediğimiz Star Wars tema müziğini çalan droidlerin video klibinde Sam Battle’ı da coşkulu bir şekilde orkestrasını yönetirken izliyoruz.

J.J. Abrams’ın bir kez daha yönetmen koltuğuna geçtiği Star Wars: The Rise of Skywalker, 20 Aralık’ta vizyona giriyor. Filmin fragmanını hâlâ izlemediyseniz aşağıya ilginizi çekecek bir bağlantı bırakıyoruz.