99 konuklu Matmos albümünden iki yeni parça

Geçtiğimiz yıllarda plastik atıklardan çıkardıkları sesleri albümleştiren; kariyerinin her basamağında sıra dışı seslerin ve ifade biçimlerinin peşine düşen M.C. Schmidt ve Drew Daniel çiftinden oluşan Matmos, heyecan verici bir projeye daha imza atıyor. The Consuming Flame: Open Exercises In Group Form isimli yeni Matmos albümü, tam 99 konuk müzisyenle iş birliği içinde hayat bulmuş bir “deney”. 

Yo La Tengo, Oneohtrix Point Never, clipping., J.G. Thirlwell, Mouse On Mars ve Marisa Anderson albümde duyacağımız isimlerden birkaçı. 99 konuğun arasında, The San Francisco Art Institute’ta verdiği Sound As Music dersinin öğrencileri de var. Üç saati aşan yeni Matmos albümündeki iş birliği metodu da alıştığımız ortaklıklardan epey farklı. Konuklarından 99 bpm’de “istedikleri sesleri” çıkarıp kendilerine iletmelerini isteyen Matmos, zaman içinde oluşan ses havuzunu işlemeye koyulmuş. 

21 Ağustos’ta Thrill Jockey’den yayımlanacak albümün detaylarını buradan inceleyebilir, Yo La Tengo ortaklığı “lo! Lavendar River Karez” ve Giant Swan, Max Tundra ve Rabit’ten seslerin işlendiği “I’m On The Team”e hemen aşağıdan kulak verebilirsiniz.