Açık Radyo’nun “Bunu Radyoda Anlatsana” sohbetlerinin ikincisi 7 Mart’ta

Zaman içinde gelişen ve dinleyicilerin birer programcıya dönüştüğü Açık Radyo, 25. yılını kutluyor. Bu sene ekip, kutlama etkinliklerini hem saha hem radyofonik deneyimlerine güvendiği radyo programcılarıyla bir “radyo aktivitesi” olarak düzenlemek niyetinde. Emprovize yemek tariflerinden kapı önü sohbetlerine, ses heykellerinden ânında yaratılan kolajlara uzanan engin ve derin sularda kulaç atmış “kadim” Açık Radyo programcılarının isteği, bugüne kadar kurdukları içeriğin günümüz koşullarıyla yeni anlamlar kazanmasına aracı olmak.

Bu nedenle 7 Mart Cumartesi günü, “Gaygoni A.G.” yapımcılarından Orhan Cem Çetin ile “Radyo İçinde Radyo, 101.7 EFEM”i yaratan Oda Projesi ekibi; dışarısını içeriye, stüdyoyu sokağa taşıyan radyo deneyimlerini paylaşacaklar ve baştan düşünmek ve hatta bu deneyimlere o anda oracıkta yenilerini eklemek isteyen dinleyicilere seslenecekler.

Açık Radyo ekibi, Salt Galata ev sahipliğinde gerçekleşecek Bunu Radyoda Anlatsana panelinin ikincisine, radyo programcılığı yapmak için cesaret ve teşvik arayan herkesi, radyoya ve radyo yayıncılığına meraklı potansiyel suç ortaklarını bekliyor.

Ekibin katılımcılarına bir de tavsiyesi var, ses çıkartmak isteyenler mekanik obejelerini, sessizlikle kendini bulmak isteyenler ise kulak tıkaçlarını getirmeyi unutmasınlar. Etkinlik saat 16:00’da başlayacak.

Yazı: Işıl Saykan