Adakanbo’yla üçüncü buluşma: “Durur Mu?”

Yerli hip hop ve R&B sahnesinin taze ismi Adakanbo bu yılın başından beri iki ay aralıklarla yayımladığı teklilerine “Durur mu?” adını verdiği bir yenisini daha ekledi. 

Adakanbo, şarkılarının üretim ve kayıt aşamalarını kendi evinde yürütüyor. “Adaletin batsın dünya” tonunda sözlerle ilerlediği bu yeni şarkısında hem kendine hem etrafındakilere müzik gibi mutlu eden şeyleri hatırlatmayı ve onları güçlendirmeyi de amaçladığını söylüyor.

Mac Miller, Anderson .Paak, Rejjie Snow, Jordan Rakei, Mac Ayres ve Nick Murphy gibi isimlerden ilham alan Adakanbo’nun yeni parçası salgın sırasında üretildi. Lordlar Sofrası aracılığıyla yayımlanan “Durur mu?” parçasının miksi Taner Yücel’e, mastering işlemleri ise Cenk Ergenç’e ait. Sanatçıyı uzak galaksiler içinde yalnız başına seyahat ediyormuş gibi gördüğümüz kapak görseli ise Yasin Arıbuğa’dan. 

“Bir dolu dert var, onlar da durur mu? Sanırsın duruldum. Aslında yoruldum.” diyen Adakanbo ile dertleri birkaç dakikalığına savurmaya varım diyenleri hemen aşağı alalım. 

Yazı: Asena Büyük

Yükleniyor...