Adam Jones, yoldaki Tool albümünden bazı detaylar paylaştı

Rolling Stone dergisine röportaj veren Tool gitaristi Adam Jones, grubun hayranlarının yaklaşık 10 yıldır beklediği yeni albümle ilgili müjdeyi verdi. Yeni Tool albümünün artık ortaya çıkmaya başladığını belirten Jones, yirmi civarında yeni şarkı fikirleri olduğunu ve en iyilerini seçmek için uğraştıklarını belirtti.

Geçtiğimiz haftalarda Arizona’da verdikleri konserde sahneye Led Zeppelin üyelerinin kılığında çıkan ve bir de yeni şarkı çalan Tool’un, 2006’da yayınlanan 10.000 Days‘in ardından gelecek ilk albüm olacak yeni albümünün hazırlık aşamalarını “harika” sıfatını bolca kullanarak açıklıyor Adam Jones. Gülerek bu albümü kendisinin de uzun zamandır beklediğini dile getiren Jones, yeni albüm için çok heyecanlı olduğunu ve bitmesi için sabırsızlandığını söylüyor.

Arizona konserinden önce kafa karıştırıcı açıklamalarıyla gündeme gelen ve solo projesi Puscifer’la bu ay yeni bir albüm yayınlayan Maynard James Keenan’ın da bazı şarkılar için söz yazma aşamasında olduğuna değinen Adam Jones, Arizona konserinde çaldıkları “Descending” isimli parçanın, albümde aslında 13-14 dakika civarında olacak bir parçanın kısaltılmış versiyonu olduğunu da açıkladı. Şarkının en iyi kısmının bu versiyonda olmadığına da dikkat çeken Jones, şu anda üzerine çalıştıkları 20 şarkı fikrinden en iyilerini seçmek için çalıştıklarını ve bunun bir müzisyen için en keyifli durumlardan biri olduğunu sözlerine ekledi.

“Geliyor”, “Gelmiyor”, “Gelecek galiba ama kendileri çok istekli değil”, “Bir parçanın riff’ini paylaşmışlar” gibi sohbetlere konu olan Tool ve yeni albümü en nihayetinde geliyor gibi gözüküyor!

Tabii bu arada Adam Jones demişken, sosyal medyaya geçtiğimiz haftalarda düşen ve Adam Jones, Buzz Osborne, Mike Patton üçlüsünü, bir su kaydırağında korku dolu anlarında yakalamış olan bu fotoğrafı da hatırlayalım!

buzzadammike