Adult Swim’den “Uzumaki”nin yaratım sürecini konu eden yeni bir fragman

Manga kültürünün en önemli sanatçılarından Junji Ito’nun 1998-1999 yılları arasında yayımlanan serisi Uzumaki, Adult Swim tarafından animasyonlaştırılıyor. Toonami yayın slotunda 2020’de yayınlanacak seri için yayınlanan yeni fragmanda Junji Ito ve serinin diğer yaratıcılarıyla hikâyenin perde arkasına kafamızı uzatıyoruz.


Haftalık olarak bir çizgi roman dergisinde yayımlanan ve ardından kitaplaştırılan Uzumaki, lanetli bir kasabada geçen bir korku hikâyesini anlatıyor. İki genç karakterin, bu kasabadaki lanetin kaynağının dünyayı hipnoz eden bir sarmal şekli olduğunu keşfetmesini ve bunu ortadan kaldırmaya çalışmasını konu eden Uzumaki, Junji Ito’ya Eisner adaylığı getirmesinin yanı sıra iki video oyununa ve bir sinema filmine uyarlandı. Gerilim dolu manga serisi, geçtiğimiz yıllarda Gerekli Şeyler tarafından Türkçe çevirisiyle yayımlanmıştı.

Adult Swim’in yayınladığı yeni fragmanda Junji Ito, Uzumaki’deki korku unsurunun temelinde “anlamlandıramadığımız şeylerin” yattığını söylüyor. Fragmanda aynı zamanda anime serisinin yazarı Aki Itami, yönetmeni Hiroshi Nagahama ve Shogakukan Inc. yayınevinin yöneticisi Sayuri Kinjo’nun da Junji Ito’nun dehası ve Uzumaki’nin atmosferine dair yorumlarına da yer veriliyor.

Serinin müzikleri, geçtiğimiz yılların ses getiren filmlerinden Hereditary ve Nicolas Cage’li Color Out of Space filmlerinin müziklerine imza atan Kanadalı müzisyen Colin Stetson tarafından hazırlandı. Merakla beklediğimiz Uzumaki uyarlamasına dair haberler için takipte kalın.