Ahmet Ali Arslan’ın umut tasviri: Kumrular Gibi

Ahmet Ali Arslan, Yeni Bir Kabuk adını verdiği ve baştan sona bir arayış anlatısı olarak kurguladığı albümünü 28 Ocak günü Universal Music Türkiye etiketiyle yayımlamıştı. Aradan mevsimler geçti, Arslan’ın arayışları bitmedi. Yeni bir sonik çehreyle hayat bulan, ortak aşkın umuduna tutunan taptaze bir tekli yayında.

Sevdiğine “Kaç hayattır seviyorum seni. Suyun üstü bak menevişlenir. Ne bu korkular ne de bu kafes bizim.” diyor “Kumrular Gibi” adını taşıyan yeni parçasında Ahmet Ali Arslan. Prodüktör koltuğunda Emre Malikler var. Bu detay, müzisyenin serüveninde bir ilk. Nitekim şimdiye dek tüm kayıtlarının prodüktörlüğünü bizzat üstlenmişti. 

Parçanın düzenlemesinde Arslan’la birlikte çalışan Malikler, kayıt ve miks aşamalarını da üstlenmiş. Bas gitarda Ozan Kısaparmak, davulda Berkay Küçükbaşlar ve synthlerde yine Malikler var. Mastering ise Ahmet Gökhan Coşkun’dan. Tasarımı Ahmet Ali Arslan ellerinden çıkan kapak görselinden detayların hareketlendiği bir lirik klip de hazırlanmış “Kumrular Gibi” için. Buradan izlenebilir.

“Kumrular Gibi” yeni bir albüm habercisi mi, henüz bilmiyoruz. Ama müzisyenin tabiriyle “Gilmourvari” solosu ve ânında dile dolanan nakaratıyla anaakım müziğe yakın bir yerlerde yeni kapılar açtığına şüphe yok.