Alex Garland’dan yeni bilim kurgu dizisi: “Devs”

Ex-Machina ve The Annihilation gibi filmleriyle ses getiren yönetmen Alex Garland’ın yeni projesi FX’te yayınlanacak bir bilim kurgu dizisi.

Advertisement

Devs ismini taşıyan dizi sekiz bölümden oluşacak ve müşterisi olan büyük bir şirketin, sevgilisinin cinayetinden sorumlu olduğuna inanan bir bilgisayar mühendisini merkezine alacak. Ana karakter Lily Chan’i canlandıracak isim Crazy Rich Asians ’la tanınan Sonoya Mizuno olacak. Dizinin oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler arasında Nick Offerman, Alison Pill ve Zach Grenier bulunuyor.

Bir sezon sürecek dizi hakkında açıklamalarda bulunan FX Network CEO’su John Landgraf, Alex Garland’ın hayalperest bir sanatçı olduğunu ve dizi için harika bir oyuncu kadrosu oluşturduğunu düşündüğünü dile getirdi. Dizinin tüm bölümlerini yönetecek olan Garland’ın sekiz bölümün senaryosunda da harikalar yarattığını söyleyen Landgraf’a göre, gördüklerinden fazlasıyla etkilenen FX ekibinin bu dizinin siparişini vermek için çok da düşünmesine gerek kalmamış.

Yayın tarihi henüz resmi olarak açıklanmayan Devs ’in 2019’da FX ekranlarında olması bekleniyor. Garland’ın şu sıralar üzerine çalıştığı bir diğer yapım da ünlü video oyunu Halo ’nun film uyarlaması. Garland söz konusu projede şu an için yalnızca senarist olarak yer alıyor.