Alice In Chains’i onurlandırmak için yıldızlar bir arada

Seattle’daki Museum of Pop Culture, her sene müzik dünyasından bir efsaneyi onurlandırdığı Founder Awards törenini, bu sene Alice In Chains anısına düzenliyor. 1987’de Seattle’da kurulan ve grunge döneminin imza gruplarından birine dönüşen Alice In Chains’in ikonik solisti Layne Staley 2002’de hayatını kaybetmişti. 2009’dan bu yana mikrofonun başında William DuVall’in olduğu kadrosuyla kayıt ve turne yapmaya devam eden Alice In Chains’in klasik parçaları, canlı yayınla internetten takip edilebilecek gecede birçok heyecan verici isim tarafından seslendirilecek.

1 Aralık gecesi gerçekleşecek törende aynı zamanda müze için bağış toplanacak. Hedef 1 milyon dolar. Geçtiğimiz yıllarda The Doors, Jimmy Page, Ann & Nancy Wilson, Carlos Santana gibi isimlerin onurlandırıldığı Founder Awards’ın bu seneki sahibi olacak Alice In Chains de gecede özel bir performans sergileyecek. 

Kimler sahne alacak?

Etkinlikte Alice In Chains şarkıları seslendirecekler arasında Metallica, Korn, Krist Novoselic, Mark Lanegan, Mastodon, Billy Corgan, Fishbone, Corey Taylor ve Kim Thayil var.

Robert Downey Jr., Les Claypool, Sammy Hagar, Tom Morello ve Pearl Jam üyeleri Eddie Vedder, Jeff Ament ve Mike McCready de etkinliğe konuk olacak. Ama performans sergilemeyecekler.

Müzenin Facebook sayfasından ve Amazon Music’in Twitch kanalından izlenebilecek etkinlik hakkında konuşan Alice In Chains kurucusu Jerry Cantrell, kendi şehirlerinden bu anlamlı ödüle layık görülmekten dolayı çok mutlu olduğunu belirtiyor. Bazı kahramanlarının AIC şarkılarını çalacak olmasının fazlasıyla özel bir deneyim olacağını düşünüyor.  Dahası Cantrell’a göre, müziğin birleştirici ve iyileştirici gücünü bir kez daha hatırlamak ve deneyimlemek için bu tören güzel bir fırsat olacak.

Detaylardan haberdar olmak için etkinlik öncesinde buradaki formu doldurarak kayıt olabilirsiniz.