Alicia Vikander, yeni “Tomb Raider” filmlerinin Lara Croft’u oluyor

Daha önce başrolde Angelina Jolie’yle sinemaya uyarlanan ünlü video oyunu Tomb Raider, Warner Bros tarafından yenilenmiş bir şekilde sinemaya uyarlanıyor. Genç ve henüz hiçbir maceraya atılmamış bir Lara Croft’u göreceğimiz yoldaki ilk Tomb Raider filminin başrol oyuncusu da Alicia Vikander oldu.

Başta Ex-Machina olmak üzere son yıllarda rol aldığı A Man From U.N.C.L.E., The Danish Girl ve The Fifth Estate gibi filmlerdeki performanslarıyla övgüler toplayan Vikander, yakın gelecekte vizyona girecek birçok büyük prodüksiyonda da rol alıyor. Bunların arasında başrollerini Matt Damon’la paylaşacağı yeni Bourne filmi de bulunuyor.

Henüz vizyon tarihi açıklanmayan filmin yönetmenliğini de Roar Uthaug’un üstleneceği konuşuluyor. Norveçli yönetmen özellikle The Wave ve Escape gibi fantastik gerilim filmleriyle tanınıyor.

Eidos’un ünlü oyunu Tomb Raider ilk olarak 1996 yılında yayınlanmıştı ve dünya genelinde bir fenomene dönüşmüştü. 2001 ve 2003 yıllarında yayınlanan iki Tomb Raider filmi gişe hasılatıyla yapımcıları sevindirmişti.

Yükleniyor...