Alternatif karantina hâllerini anlatan DİSKO-19 şallar

İlhamını “alternatif bir karantina” düşüncesinden alan DİSKO-19, I ME CE’nin sanat yönetimindeki sanatçılar Elçin Arpaçay, Merve Heper ve Emine Sandal’ın bir araya getirdiği çalışmalarla eylül ayında Passage Petits Champs merdivenlerinde sergilenmişti. 

Pandemi günlerini karnavalesk bir biçimde ele alarak kısıtlayıcı etkenlerini eleyen illüstrasyon, kolaj ve çizimler; şimdi de eşarp, fular ve şallarda. Yaratıcıları bu seriyi, “Pandemi ve kısıtlamalar söz konusuyken özlem duyduğumuz eğlence, buluşma, dans ve diskoya kavuşmanın farklı bir yansıması” olarak tanımlıyor.

100cm x 100cm ebatlarında, ipek ve 100 adetle sınırlı olan ürünlere buradan ulaşabilirsiniz.  

I ME CE

Kendini “bir olay ve bir deney” olarak tanımlayan I ME CE, Esra Önel ve Mina Gürsel Tabanlıoğlu’nun yürüttüğü bir sanat oluşumu. 2019’da I ME CE 1.0. adlı 40 kişilik disiplinlerarası bir grup sergisiyle hayata geçen oluşum; üretim sürecinde gözlem, sürdürülebilirlik ve bir aradalığı öne çıkarmayı amaçlıyor. Ayrıca, atölye ve sergi etkinliklerinde atıl alanları değerlendirmeyi şart koşarken sanatın her alanda demokratikleşmesini görev ediniyor. Buradan I ME CE’nin dünyasına dalabilirsiniz.

Yazı: Cansu Çubukçu

Yükleniyor...