Alt'tan sese odaklanan yeni bir performans serisi: "a.k.a."

Bomontiada’da konumlanan sanat galerisi Alt, kasım ayı boyunca ilginç bir performans serisine ev sahipliği yapacak. Farklı disiplinlerdeki üretimleriyle de tanınan Berk Çakmakçı, Richard Eigner ve Roman Gerold, Batool Mohamad ve Ali İbrahim Öcal & Merve Şen’in müzikal performansları, kasım ayı boyunca her çarşamba Alt’ta olacak.

Disiplinler ötesi bir sanat mekanı olarak hayata geçirilen Alt’ta a.k.a. Performans Serisi‘nin ilk konserini sesin ve elektroniklerin farklı katmanlarını kendine has bir şekilde yoğuran Age Reform projesiyle Berk Çakmakçı verecek. Batool Mohamad’ın analog sesleri dijital ortama taşıdığı projesi Em-El-Beat; Avusturyalı sanatçılar Richard Eigner ve Roman Gerold’un ortak ses projesi Ritornell ve çeşitli kaynaklardan edindikleri seslerle ritmik kurgular yapan Merve Şendil ve Ali İbrahim Öcal ikilisi seri kapsamında Alt’ta sahne alacak.

9-30 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek dört performansın takvimini aşağıda görebilir, detaylı bilgi için de buraya tıklayabilirsiniz.

9 Kasım Çarşamba, 19.30: Age Reform a.k.a. Berk Çakmakçı

16 Kasım Çarşamba, 19.30: Em-El-Beat a.k.a. Batool Mohamad

23 Kasım Çarşamba, 19.30: Ritornell a.k.a. Richard Eigner ve Roman Gerold

30 Kasım Çarşamba, 19.30: Merve Şendil ve Ali İbrahim Öcal