Al’York: “Demonation’da yeni şarkılar çalmak için sabırsızlanıyoruz”

Ankaralı topluluk Al’York, 6 Ocak Cumartesi akşamı Kendine Has Demonation Festivali kapsamında Babylon sahnesinde olacak. Festivalin ikinci gününün açılışını yapacak olan Al’York ile kısa bir sohbet gerçekleştirdik.

Al’York ekibi nasıl bir araya geldi? İlk müzik yapmaya başladığınız dönemden aklınızda kalan / unutamadığınız anınız var mı?

Biz üniversitede tanıştık. Birlikte vakit geçirmeyi eksik etmedik ve böylelikle birbirimizi daha iyi tanıma fırsatını bulduk. Alp bir gün bizi bir araya getirerek, grubun temelini attı ve o gün bugündür, bir ekip oluşturmamıza sebep oldu. İyiki de oldu. Aslında unutamayacağımız bir çok an paylaştık, ama en önemlisi, Seğmenler Amfi Tiyatrosu’nda verdiğimiz konser olduğunu söyleyebiliriz.

Ankara’dan son dönemde çıkan etkileyici rock’n roll grupları, şehrin müzik sahnesinin eski günlerini fazlasıyla anımsatıyor. Bugünlerde Ankara’nın bağımsız müzik sahnesinde sizi heyecanlandıran ekipler, müzisyenler hangileri?

Bağımsız olup olmaksızın sevdiğimiz, beğendiğimiz birçok grup var. İsimlendirmek gerekirse; Nadas’ı çok takdir ediyor ve beğenerek takip ediyoruz. Aga B ile sahne paylaşma şansı bulduk ve büyük keyif aldık. Ondan sonra, Kaptan Anadol, tavsiye edeceğimiz gruplar arasında ön sıralarda yerini alıyor. Bir de, Erkan Tatoğlu’nun üyesi olduğu, Suicide’ı es geçmek mümkün değildir.

”Kendine has bir enstrüman yarat” desek nasıl bir şey yapardınız?

Ksilotar (Ksilofon/E-Gitar).

2018’e dair planlarınızda neler var? Sizi İstanbul’da daha sık görecek miyiz?

Yeni gelişmeler ve yeni şarkılarla karşınıza çıkmak için sabırsızlanıyoruz.

Kendine Has Demonation Festival No:8’le ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. 

Yükleniyor...