Andrew Scott, Phoebe Waller-Bridge ile yeni bir proje yapmayı düşündükleri açıkladı

Bu yılın çok konuşulanlarında başı çeken, BBC Three’nin komedi dizisi Fleabag, mayısta yayınlanan etkileyici ikinci sezon finalinin ardından üçüncü bir sezonun olmayacağı haberiyle hayranlarını üzmüştü. Ama yeni havadisler bu hüznü silip götürecek türden: Fleabag’in rahibi Andrew Scott, Variety’e verdiği röportajda Phoebe Waller-Bridge ile birlikte yeni bir proje yapmayı düşündüklerini söyledi.Scott, bu yeni projeye girişmelerinin arkasındaki motivasyonlarını Phoebe Waller-Bridge’in yalnızca kadın değil erkek karakter de yazmadaki başarısına, ayrıca aralarındaki kimyanın ve arkadaşlığın çok iyi olmasına bağladı.

Bu sene Emmy ödüllerini toplayan Fleabag, ayrıca 77. Altın Küre Ödülleri’nde de yarışacak. Fleabag “En İyi Komedi Dizisi”,  Phoebe Waller-Bridge “En İyi Kadın Komedi Dizi Oyuncusu”, Andrew Scott da “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” dallarında aday gösterildi.

Scott, aynı röportajda Altın Küre adaylığını Londra’da yakın bir arkadaşıyla kafede otururken öğrendiğini de anlatmış. Haberi alır almaz Phobe Waller-Bridge’i arayan Scott, dizi ile bu kadar insana dokunduklarına inanamadıklarını da eklemiş.

Yazı: Eylül Aytan