Andy Serkis için sırada çizgi roman dünyası var

Türkiye’de 15 Ekim’de vizyona girecek Venom: Let There Be Carnage filmi için yönetmen koltuğuna geçen Andy Serkis, birçoklarına göre tarihin en iyi mo-cap oyuncusu. Dolayısıyla birçok çizgi roman uyarlamasında fantastik karakterlere hayat vermiş olan Serkis, şimdi bu denklemin diğer tarafına sıçrıyor.

Serkis, yönetmen ve senarist Andrew Levitas eşliğinde Scout Comics için bir çizgi roman hazırlığında. 7 bölümden oluşacak bir seri olarak kurgulanan Eternus, ilhamını Yunan mitolojisinden alıyor. Paylaşılan ilk ipuçlarına göre, babası Zeus’un kendi tapınağında öldürülmesinin 30 yıl sonrasında, eski tanrıların hayatta kalma mücadelesi verdiği bir zamanda kendini alkole vermiş depresif bir Herkül odakta. Artık babasının katilinin kim olduğunu bilen tanrıyı korumak için kendini toparlamak zorunda.

Andy Serkis ve Andrew Levitas, serinin yaratıcıları olarak anılsa da Eternus’u Don Handfield ve Anastajza K Davis kaleme alacak. Karl Moline çizimlerini yapıyor, kapaklar da Rob Prior’a teslim. 2022’de raflarda olması planlanan serinin ilk macerası, sınırlı sayıda baskısıyla önümüzdeki hafta düzenlenecek New York Comic-Con’da olacak.