Angel Olsen başka bir arayışın şarkılarını söylüyor

Yazı: Güven Yalın

2022 yazında aşk, kayıp ve onu takip eden yas temalarını deştiği Big Time isimli altıncı stüdyo albümünü yayımlamıştı Angel Olsen. Yeniliğe doğru atılmış huzurlu bir adımın ortak duygusu olarak öne çıktığı albümün ardından yeni Angel Olsen şarkıları için bekleyiş kısa sürdü.


14 Nisan’da yine Jagjaguwar etiketiyle yayımlanacak 4 şarkılık yeni EP’nin ismi Forever Means. Bu zamana kadar geçtiği ve önünde beliren ya da henüz keşfedilmemiş yollardan ilhamla yazılan parçaların prodüksiyonu için bir kez daha Jonathan Wilson ile ortaklaşmış Angel Olsen. “Başka bir arayışın şarkıları” olarak tanımladığı koleksiyonda, Big Time kayıtları sırasında ortaya çıkan besteler de yer almakta.

Dinlemeye açılan ilk tadımlık, EP’nin açılışını yapan “Nothing’s Free”. Müzisyen bu şarkıdan “Kendini inkâr etmenin kırıldığı ve ne kadar uzun süredir kim olduğunu kısıtladığını fark ettiğin o nokta hakkında.” sözleriyle bahsediyor. Tuşlular ve saksafonun bütünleşmesiyle yüksek tesirli bir ifade biçimi sunuyor dinleyiciye.

“Nothing’s Free” için hazırlanan lirik klip buradan izlenebilir. Forever Means EP’sinin şarkı listesi ve kapak görseli de hemen aşağıda.

1. Nothing’s Free
2. Forever Means
3. Time Bandits
4. Holding On