“Animaniacs”, 22 yılın ardından geri döndü

Yakko, Wakko, ve Dot’un yeni maceraları, geçtiğimiz gün düzenlenen New York Comic-Con panelinde, Jurassic Park karakterleri Alan Grant ve Ellie Sattler’ın de yer aldığı bir tanıtım ile duyuruldu.


Bilmeyenler için, Animaniacs 1930’larda Warner Bros. stüdyolarının animasyon bölümünün çizimleriyle hayat bulup, departmanda büyük bir kargaşaya sebep olan üç Warner kardeşi konu ediyor. Üçlünün yakalanıp, stüdyonun su kulesine hapsedilmesi ile başlayan seri, karakterlerin 1990’larda esaretten kurtulup maceralarına devam etmesini konu eden 5 sezonla 1993-1998 tarihlerinde yayındaydı.

Üç kardeşin geri dönüşü aynı zamanda tozlu raflarda kalmış bir animasyon çizim tekniğine de geri dönüş olacak. Böylelikle, 1930’ların siyah-beyaz animasyonlarına göz kırpan 1990’lardaki Animaniacs serisi, yeni yüzyıla taşınacak. Nitekim tanıtım klibinde de Yakko, Wakko, ve Dot’u yeniden görmenin tıpkı bir dinozor kalıntısı bulmak kadar sevindirici olduğuna Ellie Sattler da işaret ediyor. Sattler, “Bu tür çizgi karakterlerin soyu 1998’de tükenmişti. Yani, bunları animasyonların altın çağından beri görmüyoruz demek istiyorum!” sözleriyle heyecanını dile getiriyor. Ardından tanıtımda karakterlerimiz epik bir gündoğumu sahnesi ile yeniden beliriyor. Devamında Spielberg de olaya dâhil oluyor ve üç Warner kardeşin eve dönüşünü müjdeliyor. Spielberg’in orijinal seride olduğu gibi baş yapımcı olacağını belirtelim.

Serinin eski seslendirmenleri de yeni bölümlerde mikrofon başında: Rob Paulsen Yakko Warner’ın, Tress MacNeille Dot Warner ‘ın, Jess Harnell da Wakko Warner’ın sesi olmaya devam edecek. Ayrıca serinin dünyayı ele geçirme planları yapan, genetiğiyle oynanmış laboratuvar fareleri Pinky ve Brain’in de geri döneceği duyuruldu. 

Hulu üzerinden 20 Kasım’da izleyicilerle buluşacak Animaniacs’ın ilk sezonu 13 bölümden oluşacak. Hulu’nun şimdiden sipariş ettiği ikinci sezonu ise 2021’de yayımlanacak gibi görünüyor. 

Yazı: Biçem Kaya