Aphex Twin’in yeni EP’si: “Collapse”

Bir süredir İngiltere, ABD ve İtalya’da çeşitli billboard’larda beliren Aphex Twin logolarının ardından Warp Records nihayet merakımızı giderecek bir açıklama yaptı.

Bir tür şifreli basın bülteni yayınlayan Warp, yoldaki Aphex Twin EP’si Collapse’i müjdeliyordu. Beş şarkıdan oluşacak Collapse EP’si, 2014’te yayınladığı Syro albümünün ardından kısa formatlarda yayınına devam eden Aphex Twin’in bu yıl paylaştığı ilk yeni müzik olacak.

Warp Records tarafından paylaşılan basın bültenini aşağıda görebilir ve söz konusu yeni şarkılara dair ipuçlarını kurcalayabilirsiniz. Söz konusu metindeki okunabilen bölümler arasında Their cheeks were pressed together as they danced” (Onlar dans ederken yanakları da birbirine baskı uyguluyordu) gibi ilginç cümleler ve şarkılardan dördünün isminin yazdığı bir liste bulunuyor.

İlginç bir detay da bu gece Adult Swim’de yapılacak bir yayın hakkında. An itibariyle Adult Swim’in resmi web sitesindeki yayın programına bakarsanız, bu gece 5 dakikalık bir Aphex Twin: Collapse yayını gözünüze çarpıyor. Söz konusu Aphex Twin olunca, bizi bekleyenin ne olduğunu tam olarak tahmin etmek hiçbir zaman mümkün olmuyor. Bakalım Collapse için yapılan bu hummalı çalışmaların ardından neyle karşılaşacağız.

Yükleniyor...