"Aquaman" filminin kötü karakteri belli oldu: Black Manta

DC Comics evreninin en sevilen kahramanlarından biri olan Aquaman, ilk olarak Batman v Superman: Dawn Of Justice filminda Jason Momoa tarafından canlandırılmıştı. Önümüzdeki aylarda vizyona girecek diğer DC uyarlamalarında da karşımıza çıkacak karakterin solo filminde mücadele edeceği kötü karakterin Black Manta olacağı açıklandı.

James Wan’ın yöneteceği filmde Jason Momoa’nın yanı sıra Aquaman’in arkadaşlarından biri olan Nuidis Vulko karakterini canlandıracak Willem DaFoe ve 1960’lı yıllardan itibaren Aquaman çizgi romanlarında yer alan en bilindik karakterlerden olan Mera’yı canlandıracak Amber Head’i de izleyeceğiz. Dün yapılan açıklamaya göre filmin uzun süredir merak edilen kötü karakteri de Black Manta olacak. Bob Haney ve Nick Cardy ikilisi tarafından 1967 yılında yayınlanan Aquaman #35 için yaratılan Black Manta, çeşitli çizgi romanlarda Suicide Squad‘ın üyesi olarak da karşımıza çıkmıştı. Bugüne dek birçok animasyon uyarlamasında yer alan karakter, DC Comics’in sinema uyarlamalarında ilk kez bu filmle birlikte görülecek. Black Manta’yla Aquaman arasındaki mücadelenenin temelinde, Aquaman’in Black Manta’nın babasını öldürmüş olduğu da DC Comics okurları tarafından biliniyor.

Senaryosu James Wan, Geoff Johns ve Will Beal ortaklığıyla yazılan Aquaman, 2018 yazında vizyonda olacak. Filmden önce Aquaman karakterini izleyeceğimiz Justice League filminin fragmanını aşağıda görebilirsiniz.