Arca’dan Björk’lü, SOPHIE’li yeni albüm

Bu ayın başında heyecan verici bir klip eşliğinde “Nonbinary”yi yayımlayan deneysel müzisyen, DJ, performans sanatçısı ve prodüktör Arca, Kick I isimli yeni bir albüm çıkaracağını heyecan veren ayrıntılarla duyurdu. 

Albümün pop müzik, deneysel müzik ve reggaeton unsurlarını içereceğini, bir türe bağlı kalmak istemediğini dile getiren Arca, Kick I‘ın Venezuelalı olması ve trans-Latinx kimliği de dahil olmak üzere hayatının farklı yönlerini bir araya getirmek için yaptığı yolculuğun bir kutlaması olduğunu söylüyor. Ayrıca bu albümde müzisyen, Björk, Rosalía, SOPHIE ve Shygirl ile iş birliği yapacak. Björk, 2015’te yayımladığı Vulnicura albümünden bu yana Arca ile pek çok kez ortaklaştı.

Arca, “Nonbinary”nin ardından Kick I’a hazırlayan ikinci tekli “Time”ı da etkileyici bir klip eşliğinde yayımladı. Arca’nın 2019’da The Shed’de sergilediği Mutant; Faith performansı sırasında çekilen klip, MANSON imzası taşıyor.

XL Recordings etiketiyle 26 Haziran’da dijital olarak yayımlanacak Kick I, 17 Temmuz’da plak ve CD seçenekleri ile de piyasada olacak.

Yazı: Mine Metin