Ariel Pink ile özlem giderme

Brooklyn merkezli plak şirketi Mexican Summer, bir süre önce corona virüsü salgını sebebiyle zor günler geçiren müzisyenlere destek olmak amacıyla Looking Glass adını verdikleri bir projeye girişti. Bir tekli derlemesi hâline gelecek olan Looking Glass’taki parçalar yalnızca Bandcamp üzerinden dinlemeye açılıyor ve  parçayı satın alan dinleyiciler direkt olarak sanatçıya veya sanatçıların tercih ettiği bir yardım kuruluşuna bağış yapabiliyor. 

Şimdiye kadar aralarında Andrew VanWyngarden tarafından hazırlanmış bir Connan Mockasin remiksinin ve Jorge Elbrecht, The Green Child gibi isimlerin bulunduğu 7 ayrı tekli paylaşıldı. 

Looking Glass serisine son katkı ise lo-fi müziğin kalbinde yer alan ve 2000’lerle birlikte ilham meleğine dönüşen Ariel Pink’ten geldi. “Iron Worrier” isimli bir tekli paylaşan Pink’in bu parçayı geçtiğimiz yıllarda bir radyo programında çaldığı da söyleniyor. Looking Glass’ın tamamını dinleyip, kendine özgü bir hikâyesi olan kapak görsellerine bakmak için buraya tıklayabilirsiniz. Ariel Pink’in son harikası da burada. 

Yazı: Asena Büyük