Arter konseri öncesinde: In Hoodies

Recalibrated Expectations isimli son albümünün ardından birçok festivalde sahne alan In Hoodies, 16 Kasım’da Arter’de Sevgi Gönül Oditoryumu’nda özel bir performans sergileyecek. 2015’ten bu yana müziğini farklı görsel sanatçıların çalışmalarıyla yorumlamayı sürdüren In Hoodies’e bizi Arter konserinde nelerin beklediğini ve taptaze Recalibrated Expectations plaklarını sorduk.

Son albümün Recalibrated Expectations geçtiğimiz günlerde plak formatında da yayınlandı. Müziğini her daim farklı görsel sanat disiplinleriyle kesiştiren bir müzisyen olarak fiziksel baskı senin için ne ifade ediyor? Plaklara nereden ulaşabiliriz?

Merhaba. Hem albümlerde hem yazılı materyalde fiziksel baskı çok değerli benim için.

Temas etmek, taşımak, fiziksel olarak saklamak. Müziği sürekli başka formlar, yeni üretimler ile birleştirerek sunabilmeyi deniyorum.

Plaklar önümüzdeki birkaç gün içinde dağıtıma girecek. Bağımsız plak dükkânlarının yanında D&R ve Mephisto mağazalarında yer alacak, online sipariş için OPUS 3A sitesinden ulaşılabilecek.

Her zaman konser verdiğin mekâna göre çeşitlenen bir canlı performans anlayışın var. Arter’deki konserinde bizi nelerin beklediğine dair ipuçları rica edebilir miyiz?

Arter yeni yerinde gerçekten çok özel bir alan yarattı. Benim için orada olmak çok değerli. Olabildiğince farklı, bir kere gerçekleşecek özel bir setle şarkıları iletmeye çalışacağız. Çıkan seslerin tamamı sahnede üretilecek. Şarkıları alanın ve anın yapısına göre şekillendirmeye çalışacağız.

Yasemin Özler çello ve synth’ler ile sahnede olacak. Zeynep Oktar klavye, synth’ler ve drum machine’ler ile performansa elektronik öğeler ekleyecek. Üretimlerine, zihnine hayran olduğum Hazal Döleneken trombon ile ilk kez sahneye konuk olacak. Ben de akustik gitar ile onlara eşlik ederken, vokalleri loop pedalları ve efektler ile çok katmanlı hale getirmeye çalışacağım.

Arter konserine hazırlık olarak dinlemeyi önereceğin beş şarkı neler olur?

In Hoodies, 16 Kasım’da Arter’de Sevgi Gönül Oditoryumu’nda. Biletler Arter’de.

Giriş fotoğrafı: Aylin Güngör