Artık New York’ta Wu-Tang Clan isimli mahalle var

New York’un Staten Island bölgesindeki bir mahalleye hip hop grubu Wu-Tang Clan’in adı verildi.  

4 Mayıs Cumartesi günü New York Staten Island’daki Park Hill mahallesi hak ettiği yeni ismine kavuşturuldu ve Wu-Tang Clan mahallesi tabelası sokağa dikildi. Bu karar New York Belediye Meclisinde geçtiğimiz aralık ayında oy birliğiyle alınmıştı. Belediye Meclis Üyesi Debi Rose bir müzik ve kültür akımı olarak East Coast hip-hop’un tanımını yapan Wu-Tang Clan’i “Staten Island’ı dünya haritasına yerleştiren kahramanlarımız” sözleriyle onurlandırdı.

Wu-Tang Clan üyelerinin bir kısmı Staten Island’dan çıkma. Grubun 1993 taihli Enter the Wu-Tang albümü gelmiş geçmiş en iyi hip hop albümlerinden biri sayılıyor. Fakat Wu-Tang Clan’in tesirini yalnızca hip hop sahnesi üzerinden okumak adil olmaz. Onlar tüm zamanların en tesirli müzik ekiplerinden biri.

Cumartesi günü mahallede yapılan kutlama etkinliğine grubun yüzlerce hayranı katıldı. Ghostface Killah yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi: “Bugünleri göreceğim asla aklıma gelmezdi. MC olarak gücümüzün farkındaydım ama işin bu raddeye geleceğini asla düşünmemiştim.”