Arya Stark, Ru Paul’s Drag Race İngiltere versiyonunun ilk konuk jürilerinden

Game of Thrones biteli bir hafta oluyor. Tartışmalı sezon ve final hayranları bölmeye devam ederken, GOT’un hayatımıza kazandırdığı yıldızların bundan sonraki kariyerlerinde neler yapacakları da elbette bir merak konusu.

İyisiyle kötüsüyle tüm dünyayı sekiz sezon boyunca ekrana bağlayan dizinin en favori karakterlerinden biri şüphesiz Arya Stark. Winterfell’in küçük leydisinin koskoca bir kahramana dönüşme yolculuğu, (SPOILER!!) Westeros’un batısında, takip edemeyeceğimiz, bilinmeyen topraklara doğru devam ederken; karakteri on üç yaşından itibaren büyük bir başarıyla canlandıran Maisie Willams’ın karşımıza çıkacağı programlardan ilki belli oldu: Ru Paul’s Drag Race UK.

Aynı GOT gibi, ama bambaşka bir düzlemde, dünyayı etkisi altına alan bir diğer televizyon programı; drag performansçılarının yarıştığı reality/yarışma şovu Ru Paul’s Drag Race. Amerika’da sürdürdüğü 11 sezonun sonrasında bu sene BBC Three’de İngiltere versiyonu yayınlanacak olan RPDR’in jüri panelinde ise orijinal serinin eli maşalı üyesi Michelle Visage’ın yanı sıra Graham Norton ve Alan Carr yer alacak. 20 Mayıs 2019’ta yapılan açıklamaya göre bu panelin ilk konuk jürilerinden biri de Maisie Williams olacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Williams, drag queenler hakkında şu sözleri söyledi:

“Drag hakkında en sevdiğim şey, drag queenlerin o illüzyonun altında yatan öyküleri. Drag performansının çoğunlukla gerçek acılardan kaynaklandığını düşünüyorum. Ve bu acıları bir karaktere dönüşmek için kullanmaları bana çok etkileyici geliyor. Bu sanata ve drag’e dair çok sevdiğim bir özellik.”