“Aşk. Sinema. Ve punk rock!”: James Franco’nun uzunca ertelenmiş “Zeroville”i

2015 yılında dağıtımcı şirketle yaşadığı sıkıntıların ardından uzunca bir sessizliğe bürünen James Franco’nun yönetmen koltuğunda oturduğu son filmi Zeroville, 20 Eylül’de ABD’de vizyona girecek.

Franco yeni deli işi filmini “Aşk. Sinema. Ve punk rock!” sözleriyle tanımlıyor. Steve Erickson’ın 2007’de yayımlanan aynı adlı romanından uyarlanan filmde, Franco’yu oyuncu olarak da izleyeceğiz. Yine tuhaf sularda yüzen bir hikâyeyi karşımıza çıkaracak Zeroville, Tarantino’nun bu ay vizyona girecek olan son filmi Once Upon a Time… in Hollywood’un da geçtiği 1969 yılı Los Angeles’ının farklı bir yüzünü gösterecek. 

James Franco’nun kafasındaki Montgomery Clift ve Elizabeth Taylor dövmesiyle dikkat çeken genç aktör Vikar’ın gözünden Hollywood’un geçiş dönemini anlatacağı filmde, sanatçıya Megan Fox, Seth Rogen, Joey King, Will Ferrell, Danny McBride, Dave Franco, Jacki Weaver, Craig Robinson, Thomas Ian Nicholas, Cynthia Murell eşlik edecek. Horatio Sanz ise filmde Francis Ford Coppola olarak karşımıza çıkacak. Filmlerinden “absürt”, “tuhaf” ve “garip” etiketleri eksik olmayan Franco’nun bu sefer elindeki başarılı oyuncu kadrosundan neler çıkardığını görene dek yayınlanan ilk fragman ve iki posterle idare edebilirsiniz.

Yazı: Deniz Atakan Gürbüz