Atari şirketi, fütüristik bir konseptle otelciliğe atılıyor

İnteraktif ve temalı otellerin Amerika’daki popülerliği, 21c Museum Hotels’in ve Meow Wolf Hotel’in geçtiğimiz yıl gördüğü talepten anlaşılabilir. Şimdi ise video oyunlarının öncüsü Atari, video oyunu temalı bir otel zinciri kurmak için GSD Group ile anlaştığını duyurdu. “Atari Hotels” adı altında inşa edilecek olan otellerin ilki Phoenix’te yer alacak.

Atari’nin CEO’su Fred Chesnais, bu büyük projeyle ilgili yaptığı açıklamada şu sözleri söyledi: “ABD’deki ilk Atari markalı otelleri inşa etmek için GSD Group ve True North Studio ile çalışacağımız için çok heyecanlıyız. Atari, her yaş grubuna, ülkeye, kültüre ve ırka hitap eden global ve ikonik bir marka. Hayranlarımızın ve ailelerinin bu yeni otel konseptiyle tanışmaları için sabırsızlanıyoruz.” GSD Group’un kurucu ortağı Shelly Murphy’nin yorumları ise şu şekilde oldu: “Atari Hotels, her yaş ve her seviyedeki oyuncu için eğlenceyi en üst seviyeye taşıyan sürükleyiciliği ile ABD’de türünün ilk örneği olacak. Bu kadar harika bir ekiple çalışacağımız ve Arizona’ya büyük bir kazanç getireceğimiz için çok heyecanlıyız.”

Atari aynı zamanda, otellerin e-spor aktivitelerine ve en yeni sanal gerçeklik teknolojilerine ev sahipliği yapacağını belirtti. İlk otelin temelinin bu sene atılması ve devamında zincirin Las Vegas, Denver, Chicago, Austin, Seattle, San Francisco ve San Jose şehirlerine yayılması bekleniyor.

Yazı: Cansu Çubukçu