Atlanta veda sezonundan yeni görüntüler

Hem müzik hem sinema-televizyon alanında harika işler çıkaran Donald Glover’ın yazdığı ve başrolünde yer aldığı Atlanta geçtiğimiz mart ayında dört yıllık aranın ardından 3. sezonuyla dönmüştü. ABD’de Siyah olmak, sokak ve eğlence kültürü, paranın yeri ve ahlak değerlerinin ne kadar kolay göz ardı edilebildiğini benzeri az bulunur bir gerçeklik ve mizahla anlatan dizi, final sezonuyla sonbaharda FX ekranında olacak.

Donald Glover ve ekibinin, pandemi kaynaklı gecikmeler esnasında 4. sezonun senaryosunu da tamamladığı biliniyor. Hatta Glover, 2021’de attığı şu iddialı tweetle beklentileri yükseltmişti: “3. ve 4. Atlanta sezonları televizyona yapılmış en iyi işlerden biri olacak. Artık sadece Sopranolar bizimle uğraşabilir.” Şimdiye dek beş Emmy kazanan dizinin üçüncü sezonu, 12 Eylül’de gerçekleşecek 74. Emmy Ödül Töreni’nde üç kategoride aday. 

Merakla beklediğimiz 4. ve final Atlanta sezonunu 15 Eylül’de prömiyer yapacak. Donald Glover, Zazie Beetz, Bryan Tyree Henry ve LaKeith Stanfield’in başrollerini paylaştığı diziden yeni bir fragman da paylaşıldı. 

Avrupa’da geçen 3. sezonun ardından tekrar evlerine dönen karakterleri, bu sezon daha da yakından tanıyacağımıza, “çok daha detaylı bir keşfe çıkacağımıza” dair ipuçları vermişti Donald Glover. Yeni fragmanda Earn ve Van’in kamp kaçamağından, Paper Boi için epey zorlu gözüken stüdyo seanslarından, Darius’un güzellik salonu çıkarmasından kesitler görüyoruz. 

Hem eve dönüş hem veda sezonu olacak 4. Atlanta sezonu, 10 bölümden oluşacak.