“Avatar 2” setine tepeden bakış

Prodüksiyonu defalarca ertelenen ve son olarak 2022’de vizyona gireceği açıklanan James Cameron’ın tutku projesi Avatar’ın ikinci filmi için çalışmalar sürüyor. Yeni Zelanda’da devam eden çekimlerden yeni set fotoğrafları paylaşıldı.

Beş filmlik bir seriye dönüşmesi planlanan Avatar evreninin devam filmlerinin prodüksiyonu, 2009’dan beri türlü sebeplerle başlayamamıştı. James Cameron defalarca yeni Avatar filmleriyle ilgili beklenti yükselten açıklamalar yapmış, sonrasında proje sessizliğe bürünmüştü. Hatta James Cameron’ın açıkladığı ilk takvimde, 2022’de serinin dördüncü filminin vizyona gireceği iddia ediliyordu.

Geçtiğimiz yıl start alan yapım süreci, birçok büyük ölçekli film gibi COVID-19 salgınıyla birlikte yarıda kalmıştı. Bir süredir Yeni Zelanda’da kurulan devasa sette çekimlere devam eden Avatar ekibinden yapımcı Jon Landau izleyicinin heyecanını diri tutmak adına Instagram’da set fotoğrafları paylaştı. Filmin başlıca mekânlarından biri olacak High Camp Bio Lab’e tepeden baktığımız ve sette hazırlıklarını yapan James Cameron’ı gördüğümüz birer fotoğraf paylaşan Landau, Yeni Zelandalı set ekibine de yapıma kattıkları sanatsal değer için teşekkür etti.

David Thewlis, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Jemaine Clement ve Kate Winslet’ı kadrosunda bulunduran Avatar 2, bir aksilik olmazsa 16 Aralık 2022’de vizyona girecek.