Aylin Güngör’ün “This Magical Depression” kitabının lansmanı ve sergi açılışı, 10 Aralık’ta Bant Mag. Havuz’da

Bant Mag. kurucularından, fotoğrafçı ve yayıncı Aylin Güngör’ün uzun zamandır devam ettirdiği fotoğraf serisi This Magical Depression nihayet bir sergiye dönüşüyor ve kitap formatında takipçileriyle buluşuyor. This Magical Depression kitabının lansmanı ve sergi açılışı, bu cumartesi Bant Mag. Havuz / Bina’da.

Bugüne kadar sosyal medya üzerinden bir fotoğraf serisi olarak devam eden This Magical Depression’ın kitap ve sergisi, sanatçının aynı hissiyatla çektiği analog fotoğraflardan oluşuyor. Bir set ve beş kitaptan oluşan ve Bant Mag. Yayınları tarafından yayınlanacak olan kitap, sanatçı Aylin Güngör’ün uzun yıllardır Türkiye’nin farklı yerlerinde çektiği fotoğraflardan oluşuyor.

tmd

This Magical Depression, sanatçının hayatımızın aslında her anında, hemen yanı başımızda, içimizde, sokaklarımızda, duvarlarımızda var olan, bilsek de itiraf etmediğimiz, hissetsek de adlandıramadığımız, sinsi ve tuhaf bir duyguyu teşhis ve onunla yüzleşme çabası. This Magical Depression göz kanatan vitrinler, başı boş bırakılmış mobilyalar, sebepsiz mekan düzenlemeleri, iç burkan imge kullanımları, plastik sandalye sevdası, “neden yahu” dedirten ve ülkenin her yerine bulaşmış tuhaf ve bazen de büyüleyici zevksizliğin bir dökümü. Başka ciltlerle devam edecek serinin, 5 kitaplık ilk seti ise sanatçının sadece Türkiye sınırları içerisinde çektiği fotoğraflara odaklanıyor.

1
2
3
4
5

10 Aralık – 25 Ocak tarihleri arasında ziyaret edilebilecek This Magical Depression sergisinin Facebook etkinlik sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yükleniyor...