BaBa ZuLa ve Deniz Tekin, bir Sezen Aksu yorumu için bir arada

Sezen Aksu’nun 1996 tarihli Düş Bahçeleri albümünde yer alan “Kaçın Kurası” parçası, 25 yıl sonra BaBa ZuLa ve Deniz Tekin’in yorumuyla yeniden canlandı. BaBa ZuLa ve Deniz Tekin iş birliğiyle kaydedilen Sezen Aksu bestesi “Kaçın Kurası”nı ilk olarak Sibel Tüzün tarafından seslendirildiği versiyonuyla duymuştuk. Düş Bahçeleri albümünde başka müzisyenlere verdiği besteleri kendi yorumuyla derleyen Sezen Aksu, “Kaçın Kurası”nı da bu albüme dâhil etmişti.

Kariyerinde yaklaşık 30 yılı geride bırakan, psikedelik Anadolu tınılarını dünyanın dört bir yanına taşıyan BaBa ZuLa, son olarak Hollanda’da doğrudan plağa aktarılan bir canlı kayıt olan Hayvan Gibi albümünü yayımlamıştı. Kendine has besteleri ve yorumculuğuyla tanıdığımız Deniz Tekin’in son yayını ise CanBey eşliğinde kaydedilen dört parçadan oluşan Kuyu EP’si.

Gülbaba Records etiketiyle yayımlanan “Kaçın Kurası”, Bridgestone Studio x Sezen Aksu Şarkıları projesinin 7. halkası. Şarkının çiçeklerle bezeli bir alanda kaydedilen canlı performans videosu da burada. Proje kapsamında çeşitli Sezen Aksu parçalarını seslendiren diğer müzisyenler arasında Sattas, Harun Tekin ve Evrencan Gündüz de var.