BaBa ZuLa'nın yirminci yılı şerefine Glitterbeat Records'tan yayınlanacak derlemesi 27 Ocak'ta geliyor

Kuruluşunun yirminci yılını kapsamlı bir dünya turnesiyle kutlamaya hazırlanan BaBa ZuLa’nın müzikal yolculuğundan çeşitli parçalar ve Mad Professor, Dr. Das ve Dirtmusic gibi isimlerin yaptığı dub düzenlemelerin yer alacağı XX isimli derleme albüm, 27 Ocak’ta Glitterbeat Records etiketiyle yayınlanacak.

Albümde yer alan birçok parçada Sly & Robbie, Alexander Hacke, Mehmet Güreli ve Hüsnü Şenlendirici gibi konuk müzisyenlerin eşlik ettiği BaBa ZuLa, yirmi yıllık kariyerini belgeleyecek bu özel derlemede çeşitli canlı kayıtlara da yer veriyor. Geçtiğimiz ay Gaye Su Akyol’un Hologram İmparatorluğu albümünü yayınlayan Glitterbeat Records, çift plak ve bir bonus CD’den oluşacak derlemenin ön siparişlerine Bandcamp üzerinden başladı. Aşağıda kapak tasarımını görebileceğiniz XX isimli albümde yer alacak “Aşıkların Sözü Kalır” parçası da Bandcamp’te dinlemeye açıldı.

babazula-xx

BaBa ZuLa önümüzdeki haftalarda İstanbul, Ankara ve Eskişehir’de sahne alacak. Grubun 2016’nın son haftalarındaki konser takvimini aşağıda görebilirsiniz.

17.12 Babylon – Istanbul / Turkey
19.12 10.Palto Film Festivali – Peyote /Eskişehir/Turkey
28.12 IF PerformanceHall / Ankara
31.12 Kadıköy Sahne – Istanbul / Turkey

Glitterbeat Records’ın kurucusu Chris Eckman’la Bant Mag. No:53’te yer alan röportajımızı okumak için de buraya tıklamanız yeterli.