Backstage by German Legend konser serisi başlıyor

Farklı şehirleri ve mekânları gezecek Backstage by German Legend konser serisi 15 Kasım’da başlıyor. Kasım’daki ilk iki performans, müzik üretimini ilham veren görsel sanat disiplinleriyle beraber sunan In Hoodies ve Ankara çıkışlı rock grubu Al’York’tan gelecek. Önümüzdeki iki konserde dinleyeceğimiz isimlerin üretimleriyle hızlı bir ısınma turu atmadan önce hatırlatalım: Backstage by German Legend konserleri aralık ayında da devam edecek. Gelişmeler için takipte kalın.

In Hoodies @Bant Mag Havuz/Bina – 15 Kasım
Backstage by German Legend konser serisinde ilk durak Bant Mag Havuz/Bina, ilk konuk ise son olarak geçtiğimiz mart ayında, dinleyicileri 90’lar alternatif rock evrenine ışınlayan Recalibrated Expectations albümünü çıkaran In Hoodies olacak. 2015 yılından bu yana çeşitli sahne ve festivallerde karşımıza çıkan, A Lunar Manoeuvre isimli ilk albümünü ise 2016 yılında yayınlayan In Hoodies, Bursa çıkışlı şarkıcı, söz yazarı ve besteci Murat Kılıkçıer’in alternatif rock evreninde gezindiği müzikal projesinin ismi. Sık sık farklı isimlerle yaptığı iş birlikleri ve farklı sanat dallarına açılan yan üretimleriyle de karşımıza çıkan In Hoodies, Recablicated Expectations albümünden sonra da hız kesmeyerek, geçtiğimiz aylarda önce Mind Shifter ve VIIA ile düetler yayınladı, hemen ardından ise Remains isimli teklisini piyasa sürdü.

Al’York @Eskişehir Social – 23 Kasım
Backstage by German Legend konser serisinin ikinci durağı Eskişehir Social olacak. 23 Kasım’da gerçekleşecek gecenin konuğu ise Ankara çıkışlı rock grubu Al’York. Debut (2016) ve canlı kayıtlarından oluşan Plastic Jungle (2017) isimli iki EP’nin ardından; River, We’re Gonna Burn Here ve son olarak Jacques Dutronc’un Le Responsable parçasına yaptıkları cover versiyonunu klibiyle beraber yayınlayan Al’York ekibi bas gitar/vokalde Gizem Çanka, gitar/vokalde Ediz Steel ve davul/vokalde Renan Güçyener’dan oluşuyor. Indie rock ve rock’n roll arasında serbestçe dolanan ve bunu da cayır cayır, kendinden emin bir soundla ortaya koyan Al’York grubunun isminin tam bir karşılığı olmasa da, ekip bu ismin “bulunduğun yeri olmak istediğin yere çevir” mesajı veren ve yaratıcılıklarını körükleyen bir yerden geldiğini söylüyor.