Bağımsız kolektif ÆVOM, ilk etkinliklerini 20 Kasım’da gerçekleştiriyor

Geçtiğimiz haftalarda hayata geçen “aidiyetsiz ve sınırsız kolektif” ÆVOM, iki farklı etkinlik serisiyle faaliyetlerine hızlı bir başlangıç yapıyor. Ekibin Her Şey Hakkında Konuşmalar ve Portal isimli serilerinin ilk etkinlikleri 20 Kasım’da önce Arkaoda’da ardından da KargART’ta.

Özellikle kültürel, sosyal ve psikolojik konulara değinilecek konuşma, panel ve buluşmaların gerçekleşeceği Her Şey Hakkında Konuşmalar serisinin ilk etkinliğinin başlığı “Vegan yaşam ekseninde anarşi, feminizm ve müzik” olacak. Can Batukan, Zülal Kalkandelen, Refika Kortun, Emre Karacaoğlu, Nizam, Gülce Özen Gürkan ve Berk Efe Altınel’in konuşmacı olarak katılacağı etkinlik kapsamında soru-cevaplar ve Hedonutopia ile Z-AXIS konserleri olacak. Saat 14:00’te başlayacak olan etkinliğin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

ÆVOM’un konser serisi olacak Portal‘ın da ilk konseri, aynı günün akşamı KargART’ta gerçekleşecek. Ekibin amacını “Kültür ve tarz gözetmeksizin, sesi sadece ses olarak duymak ve paylaşmak” olarak ifade ettiği Portal serisinin de ilk konukları Engulfed, Lifelock, Hellsodomy ve Poster İti olacak. Söz konusu etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşabilir, ÆVOM’u da buradan takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=85vqLLcLI8U