Bant Mag., 23. İstanbul Grafik Tasarım Günleri’nde

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’de düzenlenen İstanbul Grafik Tasarım Günleri’nin 23. buluşması 11-14 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Atölye çalışmaları, paneller ve seminerlerin yer alacağı Grafist 23’ün bu yılki teması ise illüstrasyon olacak. Programda 11–13 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek Anita Kunz, Peter Ruge, Bürkan Özkan ve Başak Ürkmez – Işık Dikmen’in yürüteceği dört farklı atölye çalışmasının yanı sıra 14 Kasım’da MSGSÜ, Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu’nda illüstrasyon üretimindeki farklı alan temsilcilerinin yer aldığı paneller düzenlenecek.

Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Grafist’in 12 Kasım tarihinde ortaklaşa gerçekleştireceği atölye çalışmasında 36. Aydın Doğan Karikatür Yarışması jürisinden Yoshiaki Yokota, Jaume Capdevila, Tan Oral, Latif Demirci, Piyale Madra, Selçuk Demirel ve Ercan Akyol yer alacak.

Bant Mag. olarak biz de 23. İstanbul Grafik Tasarım Günleri’nde olacağız. Geride bıraktığımız illüstrasyon dolu 15 yılı Ethem Onur Bilgiç, Furkan ‘Nuka’ Birgün, Sedat Girgin, Sadi Güran ve Ekin Sanaç sohbetleriyle masaya yatıracak.

Levent Cantek moderatörlüğünde Ege Avcı, İlban Ertem, Lamia Karaali ve Ersin Karabulut katılacağı panelde ise Türkiye’deki farklı kuşaklardan katılımcılarla çizgi roman üretiminin farklılaşmasını konuşulacak. Çocuk kitapları illüstratörlerine ayrılan üçüncü oturumda, Berna Gençalp’ın moderatörlüğünde yazar Aytül Akal ve kitaplarını resimleyen Mustafa Delioğlu ve Zeynep Özatalay ile yazar – illüstratör ilişkisi ele alınacak.

Temmuz ayında kaybettiğimiz Yurdaer Altıntaş anısına yapılacak sunumun ardından programın son paneli Peak Games’in oyun tasarım süreçleri üzerine hazırladığı bir sunumla tamamlanacak. Panellerin sonrasında 11–13 Kasım tarihlerinde gerçekleşen atölye çalışmalarının sunumları da herkesin katılımına açık olacak. Grafist 23’ün tam programı ise şu şekilde:

Atölye Çalışmaları
MSGSÜ, GSF, Grafik Tasarım Bölümü Derslikleri // 11–13 Kasım 2019
Anita Kunz
Peter Ruge
Başak Ürkmez – Işık Dikmen
Bürkan Özkan

Yaratıcı Çocuklar Atölye Çalışmaları
MSGSÜ, Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi // 12 Kasım 2019
Yoshiaki Yokota
Jaume Capdevila
Ercan Akyol
Tan Oral
Latif Demirci
Piyale Madra
Selçuk Demirel

Paneller
MSGSÜ, Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu // 14 Kasım 2019 // 09:30–17:00
Sinan Niyazioğlu. Keynote Speaker
Bant Mag ekibi: Ethem Onur Bilgiç, Furkan ‘Nuka’ Birgün, Sedat Girgin, Sadi Güran, Ekin Sanaç
Çizgi Roman: Moderatör, Levent Cantek – Ege Avcı, İlban Ertem, Lamia Karaali, Ersin Karabulut
Çocuk Kitabı: Moderatör, Berna Gençalp – Aytül Akal, Mustafa Delioğlu, Zeynep Özatalay

Seminer ve Sunumlar
14 Kasım 2019, Perşembe // 09:30–17:00
Yurdaer Altıntaş Anısına
Peak Games
Atölye Çalışmaları Sunumu

Yükleniyor...