Bant Mag. Mekan'da özel gösterim: Küçük Kara Balıklar

22 Mart Cumartesi akşamı saat 18.00’de Bant Mag. Mekan’da Azra Deniz Okyay’ın !f İstanbul’da En İyi Kısa Film seçilen filmi Küçük Kara Balıkların gösterimi olacak. Ücretsiz olacak gösterime katılmak için bant@bantmag.com adresine mail atmanız gerekiyor, elinizi çabuk tutun!

Bant Mag. Mekan’ın yenilenen haliyle düzenlenecek ilk gösterimde izlenebilecek Küçük Kara Balıklar’ın hikayesi şöyle:

Metaxia, Erivan’dan gelen kaçak Ermeni bir kadındır.   Avrupa’ya geçmek istemektedir ve onun için de para biriktirmektedir. Boş zamanlarında Avrupa’ya gitme hayali olan bir kızın da hikâyesini yazmaktadır.

Ela Paris’te öğrenci, çalışan bir Türk kızıdır. Aktris olmak için denemelere girmektedir. Göçmenlik bürosunda kalma kâğıtlarında sorunlar çıkmaktadır ve onun mücadelesini vermektedir. Julia bir Fransız kızıdır. Belgesel Gazeteci – fotoğrafçı olma umuduyla ajanslarda zaman geçirir.  Ela’yla Metaxia’nın yolculuklarının başlama serüveni, aynı fikirden çıkmıştır: “Küçük balık – Büyük balık” hikâyesi… Julia Ela’yı tanımaya çalışırken Metaxia’ya kadar ulaşır.

azraposter

 22 Mart günü gösterime gelip, geçtiğimiz haftasonu açılan Oscarlar sergisini de görebilirsiniz. Hatta Bant Mag. Mekan’da tadabileceğiniz çeşit çeşit çay ve kahveyi de deneyebilirsiniz! Gösterime katılmak için bant@bantmag.com adresine mail atmayı unutmayın! Yerimiz kısıtlı olduğu için ne kadar hızlı olursanız o kadar iyi!


Yükleniyor...