Bant Mag. sordu, 123 cevapladı

123, beşinci albümü Anja‘nın hazırlıklarına devam ederken yeni yıla Babylon’da 3 Ocak Cuma akşamı vereceği konserle başlıyor. Konser öncesinde gruba kısaca yoldaki albümlerini sorduk!

Yeni albümünüz Anja yakında yayınlanıyor. Albümde 123 dinleyicilerini ne gibi yenilikler bekliyor? Anja’dan biraz ipuçları verebilir misiniz?

Anja, 3 kitaplık serinin soruncusu, bizim de çok merak ettiğimiz, daha sert olmasını hayal ettiğimiz bir albümdü. Öyle de oldu. Kayıtlar henüz bitmemiş olsa da. Yeni grup üyelerinin kattığı yepyeni sesler var sonuçta.

Albüm öncesindeki süreçte 123 ekibinde birtakım değişiklikler oldu. Şarkı yazımında bu değişikliklerin ne gibi etkileri oldu?

Evet Burak yok. Artık gitar ve vibrafon var. Gitarcımız Arda kimi zaman trombon çaldığı gibi vibrafoncucumuz Seçil de kimi zaman perküsyon çalıyor. Elbet yeni müzisyenlerin ve enstrumanların yaratım sürecinde etkileri anında belli oluyor ama yine de Anja için tasarladığımız müziğin çok büyük bölümü grubun yeni şeklinden önce kurgulanmıştı.

 3 Ocak Babylon konserinde nasıl bir setlist çalacaksınız? Anja’dan şarkıları duyacak mıyız?

Yeni albümün çok büyük bölümünü çalacağız. İnsanların tepkilerini görmek istiyoruz kayıda girmeden hemen önce. 16 ocak’ta kayıtlar başlıyor zaten.

Geçtiğimiz günlerde Tektosag Records’tan Levni’nin ‘Grass’ şarkısına yaptığı bir remix yayınlandı. Yakında yine bu tür süprizler var mı?

Evet. Bu mini EP’ye “Remixes vol.1” dememizin sebebi de oydu. Kesinlikle devamı gelecek sürpriz remix’lerin.

Yeni yılın ilk günlerinde, 2014 için albüm sonrasında ne gibi planlarınız var?

Albümden sonra yine senfonik işlere kolları sıvamak, bir remix albümü daha hazırlamak, dünyayı gezmeye devam etmek, bir film çekmek gibi karmaşık bir sürü planımız daha var.