Bant Mag. sordu, Nguzunguzu cevapladı

Bu akşam Peyote Nevizade’de olacak Los Angeles’lı ikili Nguzunguzu’yla, Clubtrix’in konuğu olarak gerçekleştirecekleri ilk İstanbul konserleri öncesinde kısa bir sohbete koyulduk!

Röp: Cem Kayıran

İstanbul’da bu tür son dakika konserlerine, sürpriz konserlere pek alışkın değiliz. Sizin İstanbul konserinizin hikayesi nedir? Total Freedom bize her zaman buranın ne kadar harika bir yer olduğunu söylüyordu. Biz de buraya tatile geldik. Selim Hex’le tanıştıktan sonra o da bize parti yapmak isteyip istemeyeceğimizi sordu. Tabii ki biz de bu soruyu duyduğumuza minnettar olduk!

İlk EP’niz Mirage yayınlanalı neredeyse 5 yıl oldu. Sizce Nguzunguzu’nun müzikal yaklaşımıda bu süre zarfında neler değişti? Müziğe olanyaklaşımımız ilk günden beri aşağı yukarı aynı. Yalnızca tekniğimizin o zamanlardan daha gelişmiş olduğunu umuyorum.

Hala son EP’niz Skycell‘i sıkılmadan dinliyor olsak da yeni yayınlarınızı merak ediyoruz. Bize biraz ipucu verir misiniz? İkimiz de yakında solo işlerimizi yayınlayacağız. DJ isimlerimiz olan NA ve MA olarak. Aynı zamanda yeni bir Nguzunguzu albümünün de hazırlıkları sürüyor.

Son olarak, sizce Nguzunguzu müziğini deneyimlemek için en ideal ortamı tarif eder misiniz? Aklımızda yalnızca bir ideal yer yok, ama birkaçından bahsetmek gerekirse… dağlarda araba kullanırken, bir tepe ya da zirve noktasından geceleyin şehre bakarken ya da dumanlı bir kale ya da sığınak olabilir