Bant Mag. Yayınları ilk kitabını sunar: 'Oturduğum Yerden'

2004 yılında yayın hayatına başlayan ve bu sene 10.yılını her ay çeşitli etkinliklerle kutlayacak olan Bant Mag. ekibi Mart ayında, en başından beri hayalini kurduğu yepyeni bir dala adım atarak Bant Mag. Yayınları’nın açılışını Aylin Güngör’ün “Oturduğum Yerden” ismini taşıyan fotoğraf kitabıyla yapıyor. 

Bant Mag. Yayınları’ndan çıkacak ilk kitap olan “Oturduğum Yerden” Aylin Güngör’ün 2004-14 yılları arasında İstanbul’a gelmiş olan müzisyen ve grupların şehirdeki ‘hal’lerinden oluşan fotoğraflarını kapsıyor. Ağırlıklı olarak Bant Mag.’in konuk ettiği sanatçılardan oluşan seçkide Dan Deacon, TV On The Radio, Mick Harvey, Chromatics, Dengue Fever, Marnie Stern, Sebadoh, Josephine Foster, Brazzaville, Animal Collective gibi gruplar yer alıyor.

Kitap kimi zaman bu isimlerin İstanbul’da, ilk kez geldikleri bir şehirde geçirdikleri keyifli bir günün kendiliğinden gelişen doğal anlarına, kimi zaman konser öncesi heyecanlarına, kimi zaman canlı performanslarına, kimi zaman da detaylara odaklanıyor.

Bant Mag. yayınlarından çıkan ilk kitap olma özelliğini taşıyan “Oturduğum Yerden”in ‘çıktı partisi’ ise Babylon Lounge’de gerçekleşiyor olacak. Kitapların ilk kez görücüye çıkacağı ve satın alınabileceği gecenin sürprizi ise, kitapta yer alan sanatçılardan biri de olan Smoota’nın canlı performansı olacak. Gecede ayrıca Bant Mag. ekibi DJ kabininde olacak.

Oturduğum Yerden – Kitap çıktı partisi’nin Facebook etkinlik sayfası için buraya tıklamanız yeterli.