BASE 2021’in yeni mezun sanatçılara çağrısı sürüyor

BASE, her sene yürüttüğü organizasyonla Türkiye genelindeki Güzel Sanatlar Fakültelerinden yeni mezun sanatçıların çalışmalarını aynı çatı altında bir araya getirerek sektörle ve medyayla buluşturmayı amaçlıyor. İlgili bölümlerden mezuniyetlerinin ardından profesyonel sanat hayatında geçişlerinde onlara destek olma; kariyerlerine ivme ve yön kazandırma işlevi görüyor. Galeriler, koleksiyonerler ve yaratıcı endüstriler için bir keşif alanı.

BASE bu sene 5. kez düzenleniyor. Yeni mezun sanatçılara duyurulur: 2021 edisyonu için 15 Nisan’da başlayan başvuru süreci 15 Haziran’a kadar sürmekte. Başvuruda aranan koşul, Türkiye’deki üniversitelerin resim, heykel, fotoğraf, video, baskı, grafik tasarım, cam ve seramik, geleneksel Türk sanatları ve diğer ilgili bölümlerinden 1 Ocak 2021-31 Aralık 2021 tarihleri arasında mezun olmuş veya olacak olmak. Katılım, lisans ve lisansüstü öğrencilere açık. Adaylar, 1 ila 3 çalışmayla başvuru yapabiliyorlar. Başvuruyu buradan yapabilir, koşulları detaylı olarak yine web sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

BASE kapsamında her sene yaklaşık 1500 başvuruşundan 120 genç sanatçı adayının çalışmaları sergileniyor. Bu yılki jüride yer alan isimler, Aslı Sümer, Burak Delier, Çağrı Saray, Defne Casaretto, Derya Yücel, Eda Kehale Argün, Gülçin Aksoy, Memed Erdener, Melek Gençer, Necla Rüzgar, Nermin Kura, Nilüfer Şaşmazer, Oğuz Erten, Orhan Cem Çetin, Sarp Evliyagil, Seçkin Pirim ve  Serhat Kiraz. Serginin 2021 edisyonu, 29 Eylül-3 Ekim 2021 tarihleri arasında alınan hijyen ve güvenlik önlemleriyle İstanbul’da Tophane-i Amire’de düzenlenecek. Ayrıca tıpkı geçen sene olduğu gibi www.base.ist adresinden de sergiyi görebileceğiz.

Yükleniyor...