Bat For Lashes'tan ''The Hunger Games: Mockingjay Part 1'' soundtrack'i

Bat For Lashes, ya da gerçek adıyla Natasha Khan, 21 Kasım’da vizyona girecek The Hunger Games üçlemesinin son filmi The Hunger Games: Mockingjay Part 1’ın soundtrack’i için Son Lux’un ‘Plan the Escape’ adlı parçasını yorumladı. Son olarak geçtiğimiz temmuz ayında yeni projesi ‘Body of Songs’tan ilk single’ı ‘Skin Song’u dinlediğimiz Khan, Lorde tarafından hazırlanan soundtrack’te Kanye West, Charli XCX, CHVRCHES ve Grace Jones gibi isimlerle birlikte yer alıyor.


The Hunger Games: Catching Fire’ın soundtrack’i için Tears For Fears grubunun ‘Everybody Wants To Rule The World’ cover’ıyla dikkatleri üstüne çekerek projeye dahil olan Lorde ise böylesine merakla beklenen bir filmin müziğini düzenleme sorumluluğunun zorlayıcı olacağını tahmin ettiğini, ancak bu şansı değerlendirdiğini söylemiş. Stromae ve The Chemical Brothers’la yaptığı düetlerin yanı sıra Bright Eyes’ın ‘Ladder Song’ cover’ıyla soundtrack’te yer alan Lorde, bu soundtrack albümünün dinleyicilerini şaşırtacağını düşünüyormuş.

Bat For Lashes yorumlu “Plan the Escape” ile diğer şarkıları bugün Spotify üzerinden dinlemeye açılmış olan albümden dinleyebilirsiniz.

Şarkı listesinin tamamı ise şöyle:

Stromae feat. Lorde, Pusha T, Q-Tip, Haim – ‘Meltdown’ Chvrches – ‘Dead Air’ Tove Lo – ‘Scream My Name’ Charli XCX feat. Simon Le Bon – ‘Kingdom’ Major Lazer feat. Ariana Grande – ‘All About Me’ Raury – ‘Lost Souls’ Lorde – ‘Yellow Flicker Beat’ Tinashé – ‘The Leap’ Bat For Lashes – ‘Plan The Escape’ Grace Jones – ‘Original Beast’ Lorde – ‘Flicker’ (Kanye West Rework) XOV – ‘Animal’ The Chemical Brothers feat. Miguel and Lorde – ‘This Is Not a Game’ Lorde – ‘Ladder Song’