BBC First’ün nisan ekranında polisiye rüzgârları

Britanya adasından suç, polisiye ve dram janrının seçkin örneklerini akışında yer veren BBC First; nisan ayına üç dizisinin yeni sezonuyla giriş yapıyor. Renkli Karayip manzaralarının arka planında ardı arkası kesilmeyen cinayetler aydınlatılacak, üst düzey isimlerin boşanma davaları ele alınacak, bakım evlerindeki açıklanamayan ölüm vakalarıyla gerilim bir üst perdeye taşınacak.

BBC First’e Digitürk 114. ve Tivibu 143. kanaldan erişmek mümkün.

Death in Paradise

Yayın tarihi: 10 Nisan Cumartesi 21:00

Saint Marie isimli kurgusal adada konumlanan, renkli Karayip manzaralarıyla İngiliz mizahını harmanlayan Death in Paradise’ın 9. sezonunda; ölümcül gizemleri ve son derece zekice hazırlanmış cinayetleri çözmek üzere yeni bir dedektif karşılıyor bizleri. Bir kadının şüpheli ölümünü araştırmak için Manchester’dan gönülsüzce bu topraklara adım atan Neville Parker’a, Ralf Little hayat veriyor. Don Warrington, Tobi Bakare, Shyko Amos, Aude Legastelois ve Elizabeth Bourgine ise; “katil kim?” sorusuna yanıt aranırken, ona eşlik edecek çekirdek kadronun üyeleri.

The Split

Yayın tarihi: 7 Nisan Çarşamba 21:00

İngiltere sinema ve televizyon dünyasının tanıdık simalarından Stephen Mangan ile bir başka BBC First dizisi Unforgotten’dan anımsanabilecek Nicola Walker, BAFTA ödüllü senarist Abi Morgan’ın (Suffragette, Shame, The Iron Lady) kaleminden çıkan yapımla geri dönüyorlar. 2. sezonda Defoe’lar, yeni hukuk firması Noble Hale Defoe’yu kurmakta. Hannah’nın İngiltere’nin en güçlü ve ünlü çiftinin boşanmasıyla sonuçlanan son davasıyla NHD, bilindik bir firma olarak kendine yer buluyor. Bol entrikalı davaların yanı sıra, Hannah’ın iç dünyasına da eşlik edeceğiz.

Silent Witness

Yayın tarihi: 29 Nisan Perşembe 21:00

Adli tıp patologlarından oluşan ekibi konu alan ödüllü suç draması, yeni sezonuyla dönüş yapanlardan. Ölümcül düşmanlara karşı Nikki (Emilia Fox), Thomas (Richard Lintern), Jack (David Caves) ve Clarissa (Liz Carr) tekrar bir arada. İlk bölümlerde, Meksika’da yaşanan olaylardan rahatsız olan Nikki, yardım almak için patolog Sally Vaughan’a ulaşmaya çalıştığında onun kaybolduğunu fark ediyor. Ekip; ABD hükümetine dair sırlar, bir bakım evindeki açıklanamayan ölümler ve hastane veritabanı hack’i de içeren son derece zorlu vakalarla karşı karşıya.