BBC’nin “Cinderella” pandomiminde kimler var kimler

BBC Two, Noel kutlamaları kapsamında yıldız isimleri bir araya getiren sanal Cinderella pandomim gösterisini ekrana taşıyor. Kanalın direktörü Patrick Holland, “Hepimizin biraz neşelenmesi gereken bir yıl sonunda eşsiz bir sürpriz” olarak tanıtıyor bu özel yayını. 

Cinderella klasiğine, İngiltere’nin komedi ikonları Dawson Kardeşler’in yazdığı bir senaryoyla yeni bir yorum getiren Cinderella: A Comic Relief Pantomime For Christmas’ın kadrosundaki isimleri saymaya Olivia Colman’la başlayalım. Şu sıralar dördüncü The Crown sezonuyla da adından söz ettiren Colman, İyilik Perisi rolüyle kariyerinin ilk pandomim performansını sergileyecek. Masala ismini veren karakteri canlandıracak isim de yılın en çok konuşulan dizilerinden Queen’s Gambit’in yıldızı Anya Taylor-Joy.

BBC’nin hayır kuruluşu Comic Relief’e bağış toplamak için atıldığı prodüksiyonda rol alacak diğer isimler arasında Tom Hollander, Helena Bonham Carter, Guz Khan ve Charlie Cooper var. Belki de hepsinden daha heyecan verici olan detaya gelecek olursak… Başta Roald Dahl kitapları için yaptığı çizimler olmak üzere çocuk edebiyatına hem çizer hem yazar olarak büyük katkıları bulunan Sir Quentin Blake, pandomim prodüksiyonu için yeni resimler yapmış. 

Pandomime ya da Cinderella’ya meraklı olmayan bünyeleri bile kadrosuyla meraklandıran özel yayın, 24 Aralık’ta BBC Two ekranında olacak. Karantina sebebiyle sanal ortamda gerçekleşecek şovda birçok ünlü ismin çeşitli kostümlerle kamera karşısına geçeceği söyleniyor.

Yükleniyor...