“Beastie Boys Book”un detayları belli oldu

30 Ekim’de yayımlanacak olan Beastie Boys Book, efsanevi hip hop grubunun yaşayan üyeleri Ad-Rock ve Mike D tarafından kaleme alınmış kapsamlı bir derleme olacak.

Spiegel ve Garu yayınevlerinin ortaklıığıyla raflardaki yerini alacak kitap, tam 592 sayfadan oluşuyor. Kitapta grup üyelerinin yanı sıra Wes Anderson, Spike Jonze, Amy Poehler ve Luc Sante gibi isimlerin yazdığı ve Beastie Boys’un geçmişinden ilginç detaylara odaklanan bölümler de yer alacak.

Beastie Boys Book’ta otobiyografik kısımların yanı sıra kısa bir çizgi roman, şef Roy Choi, tarafından hazırlanmış bir yemek tarifleri seçkisi, grup üyelerinin farklı yıllarda hazırladığı miksteyplerin listeleri, “Beastie Boys’un New York’u” haritası, özel illüstrasyonlar ve nadir fotoğraflar da bulunuyor. Üçlünün öfkeli bir punk grubu olarak başlayan ve tabuları bir bir yıkan bir hip hop grubuna dönüşen yolculuğunu bütün detaylarıyla işleyecek olan kitap, an itibariyle Beastie Boys’un resmi web sitesi üzerinden ön satışta.

beastie boys book

Grubun kurucu üyelerinden Adam “MCA” Yauch’un ölümünün ardından Beastie Boys adı altında bir üretim yapmayan grubun, yakın gelecekte özel bir turneyle sahnelere döneceği konuşuluyordu. Söz konusu dönüşün, Beastie Boys Book’un tanıtımı kapsamında olması da muhtemel gözüküyor.