Beck 50 yaşında!

Ses paletinde pop, folk, hip hop, psikedeli, alternatif rock ve her türü bir araya getiren Beck, 90’ların ilk yarısından bugüne uzanan renkli bir kariyeri geride bıraktı. Beck’in  yeryüzündeki 50. yılını, 2010’larda kaydettiği düetlerden bir seçkiyle kutluyoruz.

Charlotte Gainsbourg & Beck – Heaven Can Wait

2010 yılında yayınlanan Charlotte Gainsbourg albümü IRM’de Beck, hem şarkıların çoğunu yazmış hem de albümü kaydetmişti. Albümde yer alan “Heaven Can Wait” Gainsbourg ve Beck’in birlikte seslendirdiği bir şarkı.

TOBACCO & Beck – Fresh Hex

Black Moth Super Rainbow üyesi TOBACCO’nun Maniac Meat albümündeki bu şarkıya konuk olmuştu.

Childish Gambino & Beck – Silk Pillow

Beck’in kariyerinin ilk yıllarından bu yana hip hop sevgisini öne çıkaran kimi üretimleri var. Childish Gambino’ya eşlik ettiği “Silk Pillow” da 2012 çıkışlı Royalty albümünde yer alıyor.

Bat For Lashes & Beck – Let’s Get Lost

2010’da The Twilight Saga: Eclipse filminin müzikleri için stüdyoya giren Bat For Lashes ve  Beck, ortaya “Let’s Get Lost” gibi nefis bir iş çıkardı.

Sia & Beck – Moonquake Lake

Bir başka film, bir başka düet. Bu kez 2014 tarihli Annie filmi için Sia ile güçlerini birleştirmişti Beck.

The Chemical Brothers & Beck – Wide Open

Dom & Nic imzalı müthiş klibiyle hatırlanan bu The Chemical Brothers şarkısında Beck’in fazlasıyla işlenmiş vokalleri yer yer bir synthesizer gibi duyuluyor.

M83 & Beck – Time Wind

2016 tarihli bu iş birliği, Fransız müzisyen Anthony Gonzalez’in M83 mahlasıyla yayımladığı yedinci stüdyo albümü Junk’ın en akılda kalıcı şarkılarından biri.