Ben Affleck'in yöneteceği bir "Batman" filmi geliyor

Geçtiğimiz haftalarda vizyona giren Batman v Superman: Dawn Of Justice’te rol alan ve performansıyla övgü toplayan Ben Affleck’in kendi Batman filminin senaryosunu yazdığı söylentileri doğru çıktı. Warner Bros.’tan yapılan açıklamaya göre Affleck’in yönetmenliğini üstleneceği ve başrolünde oynayacağı bir Batman filmi yolda.

Las Vegas’ta gerçekleşen CinemaCon kapsamında bir panelde konuşan Warner Bros. Başkanı Kevin Tsujihara, 2020 yılına kadar DC Comics evreninden 10 film yayınlanacağını hatırlattığı konuşmasında bunlara bir de Ben Affleck’in yönetmenliğini üstleneceği yeni Batman filminin eklendiğini açıkladı.

Son olarak Oscar ödülü kazandığı Argo filminin yönetmenliğini üstlenen Affleck, başrollerini Zoe Saldana’yla paylaşacağı Live By Night filminde de yönetmen koltuğunda oturacak. Live By Night önümüzdeki yıl vizyona girecek; Affleck’in yöneteceği Batman filmi içinse henüz belirlenmiş bir yayın tarihi yok.

Ben Affleck’in ilk kez Batman’i canlandırdığı Batman v Superman: Dawn Of Justice‘in fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.